TV Passion

Szanowni Państwo!

Robert Wysokiński

Jest mi niezmiernie miło poinformować, że znalazłem się w znamienitym gronie wyróżnionych przez Kapitułę Medalu Polskiej Niezapominajki w kategorii „Fotografia i film przyrodniczy oraz edukacja przyrodnicza i środowiskowa”.
Tym prestiżowym medalem zostałem uhonorowany za pracę społeczną na rzecz przyrodniczego środowiska. To dla mnie wielki zaszczyt otrzymać laur, który „ustanowiony został przez przyrodników i razem z podziękowaniami trafia do tych osób, które z ogromnym poświęceniem i pasją realizują ważne sozologiczne cele.”
Chciałbym jednak abyście wiedzieli, że nie byłoby tej Niezapominajki gdyby nie Leśniczy Leśnictwa Jata, a od września 2012 Nadleśniczy Nadleśnictwa Łuków Pan Grzegorz Uss. To jego wielka pasja i nietuzinkowa umiejętność przekazywania bardzo bogatej wiedzy skłoniły mnie do poznawania i upowszechniania walorów przyrodniczo - historycznych Rezerwatu Przyrody Jata.
Nie było by również tej Niezapominajki gdyby nie Wójt Gminy Łuków Pan Mariusz Osiak który zawsze włącza się aktywnie w akcje promocyjne na rzecz rezerwatu Jata. Część tej Niezapominajki należy się również wielu innym osobom które bezinteresownie włączyły się w promocję tego jednego z nielicznych już miejsc gdzie udało się zachować nieskażoną przyrodę, gdzie historia nie pozwala nam zapomnieć o bohaterskich czynach naszych przodków.
Ufam, że ta Niezapominajka przyczyni się do jeszcze większej promocji naszej rodzimej przyrody.

Robert Wysokiński


fot. Organizatorzy

Zobacz:
TV Siedlce

Przeczytaj:
Oficjalna strona Kapituły Medalu Polskiej Niezapominajki
Informacyjna Agencja Samorządowa